MÖBLER / Bord / Pelarbord 4663264
nr 466 3264
Pelarbord
sent 1800-tal, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], höjd: 63
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 maj 2007
kl 16:32:49
6/5 14:22:02
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods